Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

19 Ağustos 2012 Pazar

28# Nerde o eski Bayramlar

Bakma başlığa, eski bayram, yeni bayram kavramı çok da yok ben de. Sadece bu yıl farklı olarak akrabalarımızın yanına gitmedik. Akrabalarımız buraya geldiler. Ama ne ziyaret edecek ne gidip görülecek bir yer var burada. Bursa'da hiç bir şeyimiz yokmuş belli ki. 15-16 senedir burada yaşıyoruz ama yalnız. Çok da mutsuz değilim bu konuda ya. Yakın olmak bazen iyi bazen kötü. Ben mutluyum galiba.

Eskiden nasılmış bayramlar bilmiyorum ama bizde her şey normal. Sabah kalkılır Bayram namazına gidilir. Sonra akraban varsa gidersin ellerini öpersin. Onlar sonra bize gelir. Harçlığını alırsın. (Bizim büyük ailede hiç bir zaman 400-500 tl toplayamazsın diğer insanlar gibi tabii ki. Ne verirlerse yetinirsin. Çoğu zaman yetmez.) İlk gün bunların hepsi biter. Sonraki günler takılmana bakarsın. Budur bizde ki bayram genelde.

Bu bayram Burgaz'da geçiyor. Deniz kenarı, serin serin.. Oh.. Gidecek kimse de yok. Aynı zamanda evde internette yok o ayrı. Sıkıcı biraz da. Tadı yok pek. İnternete girmek için internet kafe arıyorum. Yanımda bir de kuzenim var benim yaşlarımda o da olmasa ne yapardım bilmiyorum.Durmazdım heralde burda. Bursa'da uyurdum bütün gün. Neyse yapacak bir şey bulamadığım için yazayım demiştim bir şeyler.

Herkese İyi Bayramlar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Küfür falan etmezsiniz umarım. Buyrun.