Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

27 Kasım 2011 Pazar

19# AIESEC Weekend!

İşte bunun hakkında yazmazsam üzülürdüm. AIESEC hayatımda büyük bir yer kaplamaya başladı artık. Mükemmel 2 gün geçirdik. İnanılmaz. Hem dibine kadar eğlendik, hem de takım olmayı, birlik olmayı öğrendik.

Peki ilk gün neler oldu? Çok kısa bahsetmek istiyorum. 4 takım roll-call'larını yaptılar, sunumlarını yaptılar. Videolarını izledik. Objektif olarak bakmaya çalışıyorum her ne kadar Marketing takımında olsam da :) Ama yaptığımız skeçin fark yarattığını ve herkes tarafından beğeni topladığını rahatlıkla söyleyebilirim ve videomuzu çok eğlenerek çekmiştik onun da beğenildiğini düşünüyorum. Sabah 7.30da gelen TM takımı kapıyı tuttuğu için de tebriklerimi tekrar buradan iletiyorum not olarak. Non-co takımının çoğu üyesine de söylediğim gibi roll-call'u çok beğendim. Her ne kadar çok çalışamadıklarını söyleseler de ben çok beğenmiştim. Receplerden bahsetmek gerekirse liderleri Burak'la çok iyi bir takım oldular bence ve çok çalıştılar. Bunların hepsi farkedildi. OGX takımı beni şahsen hayal kırıklığına uğrattı. Kötü değillerdi ama tutuklardı sanki. T-shirtlerini çok beğendiğim bir takımdı. Biz çoğu geleneği o gün daha iyi öğrendik daha iyi kavradık. Yaşadık. Ama günün sonunda herkes yorulmuştu zaten.

2. ci gün yani bugün neler yaptık? Geriye kalan 2 takım yani Finance ve Talent Management takımları. Finance takımının eğitici bir canlandırması oldu. Bir şirkete gidilip nasıl bir şeyler raise edebiliriz sorusunu cevapladılar. AIESEC'i nasıl anlattıklarını gördük. Ben beğendim :) ve TM takımının sunumdan önce BilgeAdam'dan geldiler ve bize yaklaşık 1-1.5 saatlik bir Excel eğitimi vermeye çalıştılar. Her ne kadar sonlara doğru yemek kokuları burnumuza gelse de ilgi çekici olmuştu bence. Ve sırada son takım TM'di. Videolarıyla yaptılar yine açılışı her takım gibi. Videolarındaki ilgi çekici kısım Cumhuriyet caddesindeki yaptıkları roll-call'du. Videonun hemen ardından canlı roll-call'larını izledik ve gayet eğlenceliydi. Ve sıra sunumlarına geldiğinde gördük ki oldukça başarılılardı.

Eğer ilk günün akşamı sorsalardı herkes Marketing derdi eminim ki en iyi delegasyona. Ama TM takımının yaptığı sunumdan sonra işler biraz değişti. Durum dengelendi. İki tarafta heyecanlıydı ama bir takım seçilecekti. Bu takım da TM oldu. Herkes çok çalıştı -yine benim görüşüm- AIESEC BURSA kazandı!

Günün sonlandırmadan ATEMKO'ya hazırlıklar yapıldı. Yeni besteler söylendi. Geleneklerimizden bahsedildi. AIESEC Bursa'nın ATEMKO'daki görevlerinden orada yaptıklarını şeyleri öğrendik ve herkesin heyecanla 10-13 Aralığı beklediğini gördük ve söylemek istediğim bir diğer şey MMF OC'leri açıklandı. Kuşkusuz ben en çok Arda Yüzbaşıoğlu'nun seçilmesine sevindim. Bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Burak Ağaoğlu'na da başarılar diliyorum :)

Ve son olarak şunu söyleyerek bitirmek istiyorum.

We Are Ready For ATEMKO 2011!
AIESEC BURSA!


2 yorum:

  1. Kurumsal Recep27 Kasım 2011 11:12

    Bir şeyi düzeltmeliyim, NON-Co'larla Recep'leri ayrı gibi yazmışsın, onlarda Recep bizim gibi :)

    YanıtlayınSil
  2. oyle bir yanlışlığa düşmüşssem özür dilerim. ben de gelecekte bir recep olmak istiyorum sonuçta :)

    YanıtlayınSil

Küfür falan etmezsiniz umarım. Buyrun.